Pomysł na oryginalny prezent

Pomysł na oryginalny prezent

Znalezienie dobrze prezentującego się, a także praktycznego podarunku jest niełatwym zadaniem. Ogromna ilość gadżetów do kupienia w sklepach każdego potrafi przytłoczyć, a ich cena znacznie może przekraczać nasz budżet. Dlatego plakat na prezent to zawsze dobry pomysł. Ozdoba ściany z oryginalnym rysunkiem sprawdza się w każdej sytuacji. Na dodatek można ją powiesić zarówno w domu, jak i biurze czy pracowni.

Plakaty przedstawiają najróżniejsze grafiki, przez co łatwo można znaleźć coś odpowiadającego gustom obdarowywanej osoby. Nie mniejsze znaczenie ma fakt, że tego typu prezent będzie bardzo widoczny. W związku z tym przez cały czas przypomina o łączącej przyjaciół czy rodzinę więzi.

Z jakiej okazji wręczać plakat na prezent?

W ciągu roku mamy wiele okazji do obdarowywania ukochanej osoby lub przyjaciela. Plakat może zostać wręczony zarówno podczas jakiejś uroczystości (urodziny, imieniny, święta), jak i zupełnie bez powodu. Nie jest to drogi upominek, dlatego sporo osób decyduje się na prezent-niespodziankę bez okazji, tylko dlatego, że przedstawiony obraz, rysunek czy grafika pozytywnie skojarzyła się z kimś bliskim.

Niemniej istnieją okoliczności, w przypadku których obdarowanie plakatem na prezent pasuje bardziej niż zazwyczaj. Są to np. parapetówki – jak sugeruje tradycja, najlepiej wręczyć gospodarzowi drobny podarunek przydatny do urządzenia mieszkania. Mogą to być modne ostatnio egzotyczne rośliny, różnego rodzaju ozdoby czy właśnie plakaty, które z powodzeniem będą pasować, zarówno do studenckiego mieszkania, jak i do nowoczesnego minimalistycznego apartamentu.

Dobrą sposobnością do wręczenia upominku są walentynki. To świetny pomysł, aby okazać swoje uczucie w niebanalny sposób. Wszyscy spodziewają się kwiatów czy biżuterii, a plakat na prezent walentynkowy, z pewnością zaskoczy naszą drugą połówkę. Mogą one zresztą być dodatkiem do innych podarunków. Plakat z romantycznym motywem lub cytatem na stałe wpisuje się w wystrój wspólnego mieszkania.

Plakat na prezent urodzinowy dla entuzjastów

Upominek dobrany pod kątem hobby obdarowywanej osoby to sprawdzony sposób na dobrze dobrany prezent. Znajomy interesuje się motoryzacją? Partnerka ukończyła botanikę lub medycynę? Członek rodziny zajmuje się browarnictwem? W takim przypadku tematyczny plakat na podarunek urodzinowy jest strzałem w dziesiątkę! Zwłaszcza jeśli dotyczy on technicznej części ich pasji. Dobrym przykładem są reprodukcje patentów (np. procesu warzenia piwa lub słynnych wynalazków) czy motywy geologiczne i botaniczne. W sklepie Poster Polytechnic można znaleźć dziesiątki tego rodzaju wyjątkowych ozdób na ściany.

Jak wybrać najlepszy plakat?

Niestety nie ma matematycznego wzoru na dobór właściwego prezentu. Bardzo dużo zależy od indywidualnych czynników, można jednak zwiększyć prawdopodobieństwo odpowiedniego dopasowania, jeśli zwróci się uwagę na kilka szczegółów. Po pierwsze: plakat powinien odzwierciedlać gusta obdarowywanej osoby. Po drugie: dobrze, jeśli poster będzie wpisywać się swoją estetyką w otoczenie, gdzie będzie wisiał.

Z pewnością dużo prościej wybrać coś dla osoby z konkretną pasją. Istnieje jednak kilka uniwersalnych motywów, które przypadną do gustu niemal każdemu. Wystarczy rozejrzeć się w propozycjach oryginalnych plakatów artystycznych.

Share this post